szukaj
filc-bannern_1.jpg

archiwum

popularne tagi

Filc igłowany i igłowano-wykurczany

« Wróć do strony głównej

Filc igłowany jest to jeden z gatunków filcu technicznego wytworzony sposobem mechanicznym poprzez  igłowanie włókien na igłowarkach.

Powszechnie stosuje się 3 metody igłowania filcu. Jest to igłowanie górnym polem igłującym, dolnym polem igłującym bądź igłowanie naprzemianstronne. W wyniku tego wielokrotnego procesu otrzymuje się filc o zwartej strukturze w zależności od gęstości przyigłowej na cm2.

 

Odmianą filcu igłowanego jest filc igłowano-wykurczany.  Filc igłowany poddawany jest tutaj procesowi wykurczenia w suszarkach. Ma to na celu wzmocnienie struktury filcu tak, by mógł służyć on jako filc podkładowy do dużych obciążeń mechanicznych           ( udarnościowych ).

 

Filc igłowany wykorzystywany jest min. jako podkład do stołów prasowalniczych z funkcją pary. Odpowiednia struktura wnętrza gwarantuje dobry przepływ pary wodnej oraz równomierne naparowywanie prasowanych wyrobów. Filc ten zabezpiecza również przed nadmiernym przegrzaniem rozprowadzając ciepło w kanalikach igłowanych.

 

Filce igłowane produkowane są w różnych wariacjach surowcowych. Poczynając od składników  naturalnych poprzez  domieszki w różnych proporcjach a kończąc surowcach 100% syntetycznych. W zależności od zapotrzebowania klienta filce te występują w grubościach od 2 mm do 20 mm.

Zobacz także:
- Filc kolorowy syntetyczny
- Filcowe inspiracje
- Filcowe torebki
- Filc techniczny

Skomentuj wpis

Nick *
Treśc komentarza *
Kod weryfikacyjny*
kod kontakt
* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

 


Wybrany artykuł nie został jeszcze skomentowany.

strony internetowe Łódź