szukaj
filc-bannern_1.jpg

archiwum

popularne tagi

Filc kolorowy syntetyczny

« Wróć do strony głównej

Filc kolorowy syntetyczny wytwarzany jest metodą igłowania ( dwustronnie lub jednostronnie ) oraz poddawany jest stabilizacji termicznej ( kalandrowanie lub wygrzewanie cieplne w suszarce ). W wyniku tych operacji technologicznych otrzymujemy wyrób o gładkiej, jednorodnej powierzchni obu stron.

 

Zastosowanie

Filc kolorowy w zależności od przeznaczenia produkowany jest w dużym przedziale mas powierzchniowych ( od 100 do 600 g/m2 ) oraz grubościach od 1 do 6 mm.

Najcieńszy filc ( grubośc ok 1 mm ) znajduje zastosowanie w produkcji dekoracyjnej. Filc ten posiada gramaturę ok 150 g/m2 dzięki czemu jest elastyczny oraz łatwy do cięcia oraz szycia i formowania. Filce kolorowe o tej samej grubości ale o bardziej zbitej strukturze wewnętrznej a zatem i większej masie powierzchniowej ( ok 350-400 g/m2 ) stosowanie są do wzmocnień w różnych elementach odzieży tzw. filce podkołnierzowe ( marynarki, żakiety, fraki, kurtki ) oraz przy produkcji kapeluszy.

Filce kolorowe o grubościach 2,5- 4 mm to również filce wykonywane w 100% z włokien poliestrowych stabilizowanych termicznie ( głównie przez kalandrowanie w odpowiedniej temperaturze ).

 

Zastosowanie tych filców jest bardzo wszechstronne:

- do produkcji gadżetów reklamowych

- opakowania na prezenty, dekoracje wnętrz

- duże i wytrzymałe dekoracje ścienne

Filce te produkowane są najczęściej w przedziale mas powierzchniowych od 450-600 g/m2 i szerokości dostosowanej do wmogów klienta. Ten rodzaj filców stosowany jest także w tapicerce smochodowej- jako podsufitki, obicia wnętrza samochodów. Filc ten używa się jako wzmocnienie układu tapicerskiego w przemyśle meblowym (  w układzie sprężyny - tkanina obiciowa gdzie zwarta warstwa filcu o gramaturze 500-550 g/m2 zabezpiecza tkaninę przed uszkodzeniem ), dywaniki łazienkowe i wykładziny w których można wycinać dowolne wzory ze wzgledu na dużą sztywność wyrobu.

-

Zobacz także:
- Filcowe inspiracje
- Filc igłowany i igłowano-wykurczany
- Filcowe torebki
- Filc techniczny

Skomentuj wpis

Nick *
Treśc komentarza *
Kod weryfikacyjny*
kod kontakt
* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

 


Wybrany artykuł nie został jeszcze skomentowany.

strony internetowe Łódź