szukaj
filc-bannern_1.jpg

Filc akustyczny

« Wróć do strony głównej

Wśród różnego rodzaju materiałów wygłuszających, dużą popularnością cieszy się filc akustyczny. Doskonale radzi sobie z tłumieniem hałasu, a przy tym może pełnić także rolę dekoracyjną. Dostępny jest w różnych kolorach i grubościach, dlatego wachlarz jego zastosowań jest szeroki. Również właściwości wygłuszające filcu akustycznego wykorzystywane są w różnych dziedzinach. Doskonale sprawdza się on w budownictwie, w samochodach, pralkach, instrumentach muzycznych i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest izolacja akustyczna.

 

Filc akustyczny w samochodach

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań filcu akustycznego jest wyciszenie w samochodach. Stosowany jest we wszystkich obszarach pojazdu, od sufitu aż po podłogę. Może być stosowany także jako dodatkowa warstwa izolacji tylnych nadkoli, wewnątrz bagażnika. Zastosowany w ten sposób filc akustyczny przynosi również inne korzyści. Z uwagi na gęsty splot i naturalne, wełniane włókna, jest bardzo dobrym izolatorem cieplnym.

Izolacja akustyczna w samochodzie dotyczy zarówno hałasu płynącego z zewnątrz, jak i dźwięków pochodzących z wewnątrz kabiny. Dzięki swojej strukturze, filc akustyczny wchłania fale dźwiękowe pochodzące z ulicy, przez co hałas wewnątrz jest kilkakrotnie niższy. Podobnie sytuacja wygląda z dźwiękami emitowanymi przez radio. Są one wchłaniane, a nie odbijane, dzięki czemu nie dochodzi do tak zwanego „efektu echa”.

Wśród niemieckich i japońskich producentów samochodowych, filc jest standardowo używaną izolacją akustyczną.

 

Zastosowanie filcu akustycznego w budownictwie

filc akustyczny

Zalety filcu akustycznego wykorzystywane są na szeroką salę w budownictwie. Może służyć jako izolacja akustyczna w obiektach budowlanych, skutecznie tłumiąc hałas dobiegający z zewnątrz. Filc z powodzeniem wykorzystuje się do wyciszenia różnego rodzaju pomieszczeń, na przykład sali prób, studia nagrań itp. Z filcu akustycznego produkuje się także panele akustyczne. Dzięki swoim walorom estetycznym może służyć jako element scenografii. Dostępny jest w różnych kolorach, dlatego wachlarz jego zastosowań jest szeroki.

Naturalny filc akustyczny wykonany jest z włókien wełnianych, posiada wytrzymałość termiczną w temperaturze 120°C-150°C i jest wytrzymały na rozerwanie na rozerwanie.

Ponadto może być wykorzystywany jako element podkładowy, zabezpieczający przed zarysowaniem, na przykład jako podkładki pod meble, pasy smarne a także elementy termoizolacyjne. Jednak przez wzgląd na naturalny skład, należy pamiętać, aby nie używać filcu w miejscach narażonych na działanie wilgoci.

Skomentuj wpis

Nick *
Treśc komentarza *
Kod weryfikacyjny*
kod kontakt
* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

 


Wybrany artykuł nie został jeszcze skomentowany.

strony internetowe Łódź